
FÚJHATÓ CELLULÓZ
Cellulóz

Egyre több törekvés van az ember és a környezetünk közötti harmónia kialakítására. A szigetelés szakmájában sincs ez másképp. Senki sem szeretné, ha természetellenes, az emberre és a környezetre káros hatásokat kibocsájtó szigeteléssel látná el az otthonát egy megbízott szakember. Ezen gondolatmenet alapján hívta életre az ember a cellulóz szigetelést.

A cellulóz szigetelésről először is azt érdemes tudni, hogy újrahasznosított papírból gyártják, ami amellett, hogy rendkívül környezetbarát megoldás, a legkevésbé sem egészségkárosító. Gondoljon csak bele, hogy ezzel a szigeteléstípussal tesz valamit a környezetéért, illetve a saját és családja egészségéért is.

Amennyiben valakiről kiderült, hogy valamilyen vegyi anyagra allergiás reakciót ad tünetül szervezete, akkor hatványozottan fontolóra kell venni, hogy milyen szigeteléssel is lássuk el az otthonunkat. A cellulóz abszolút természetes alapanyagokból felépülő szigetelés, így különböző vegyi anyagokra allergiások is nyugodtan aludhatnak, ha ezt a megoldást választják.
A cellulóz alkalmazásával tetősíkok, padlásterek, könnyűszerkezetes épületek hőhídmentesen szigetelhetők. Egyaránt használható új épületekben, régebbi ingatlanok felújítása során, alacsony energiájú vagy akár passzívháznál is. Hőszigetelő tulajdonsága révén jelentős energia-megtakarítást érhet el, csökkentve fűtési és hűtési költségeit.
A CELLULÓZ A LEGJOBB MEGOLDÁS TÉLEN!
A legtöbb szigetelőanyag az idő múlásával összezsugorodik, veszít térfogatából.
A cellulóz a befújásos technológiával biztosítja az ülepedésmentes és hőhíd nélküli cellulóz szigetelést, tehát
ahogy a cellulózt befújjuk, az úgy is marad évtizedeken keresztül.
A cellulóz hőszigetelés az ingatlan szinte bármely részén használható:
födémen, párnafák között, tetőtérben a szarufák között,
oldal-
és válaszfalakban.
A CELLULÓZ NYÁRON IS A LEGJOBB VÁLASZTÁS!
A téli hónapokban a hőszigetelő anyag legfontosabb mérőszáma a hőátbocsátási tényező (un. U-érték), a cellulóz szigetelőanyagnál is ,nyáron pedig a fáziseltolódási érték. A fáziseltolódás értéke órában adja meg, hogy mekkora késéssel ér a nyári forróság egy épületrész külsejéből a belső lakótérbe. A fáziseltolódás a beépített szigetelés hőkapacitástól függ. A nyári forróságban a hőszigetelés legfőbb célja, a tetőn és a falakon keresztüli hőhatások késleltetése, A nyári forróságban a hőszigetelés legfőbb célja, a tetőn és a falakon keresztüli hőhatások késleltetése, hogy a napi legmagasabb hőmérséklet akkor érje el a lakrészt, amikor a külső hőmérséklet már annyira alacsony, hogy a felületek sugárzó hőjét szellőztetéssel már ellensúlyozni tudjuk. A cellulóz szigetelés ilyenkor is bizonyít.
Környezetbarát